Hopp-hopp, järjekordne veateate näidis meie internetimaastikult, sedapuhku üks meie kahest suurest uudisteportaalist suutis seda teha.
Eelmine samast teemast postitus Creditinfo süsteemide hooldus 09.10.2020
Hopp-hopp, järjekordne veateate näidis meie internetimaastikult, sedapuhku üks meie kahest suurest uudisteportaalist suutis seda teha.
Eelmine samast teemast postitus Creditinfo süsteemide hooldus 09.10.2020
Mis on tavaliselt see kõige põletavam küsimus kirja või paki saatmisel läbi postiteenuse? Peale aadressi, ümbriku suuruse, karbi suuruse ja margi valiku ümbrikul? Õige vastus on postiindeks, seda niisama välja ei nuputa, sest need kõik on kindlaks määranud Eesti riiklik postiettevõte Omniva. Igale piirkonnale vastab teatud numbrikombinatsioon. Väiksemates kohtades on terved vallad ühe numbri all ning suuremates linnades on pea igal tänaval oma.
Kuidas siis leida? Kõige lihtsam on seda teha uue, värske teenuse abil: postiindeksid ja sihtnumbrid, sealt saab nii otsides kui ka kataloogist sirvides sobivat aadressi välja filtreerides õige numbri kätte.
See on üks järjekordne uus lahendus mis aastate jooksul valmis saanud, vaata ülejäänud projekte siit: Projektid.
Flash mis sai alguse juba 1996. aastal ning neile kes ei tea mis see täpselt on? Flash on vektorgraafika tarkvara platvorm ning tehnoloogia animatsioonide tekitamiseks mida kasutatakse eelkõige animeeritud lahenduste loomiseks veebis. Pikka aega olid selleks enamasti erinevad mängud kuid mingil ajal viljeleti päris aktiivselt ka fancy’de veebide tegemist rohkete animatsioonidega.
Flashi puuduseks oli turvalisus ja tihedad turvauuendused mis igat järgnevat auku lappima pidid ning üsna kõrged nõuded masinatele kus seda jooksutati, ebapiisavate ressursside korral muutus arvuti aeglaseks ning uimaseks, aku peal jooksnud sülearvuti akutoide sai ruttu tühjaks.
Esimene suurem muutus selles toimus iPhone väljatulekuga. Operatsioonisüsteemi iOS tekkis veebilehitseja Safari mis aga flashi üldse ei toetanud ning sama juhtus ka sellele järgnenud alternatiivi Android OP süsteemiga – flashi sinna ei lisatud, peamine põhjus oli aku kestvusega seotud probleemid ja puudused.
Nüüd peale kõiki neid aastaid ning flashi populaarsuse kadumist kui kõik erinevad lahendused on võimalik teha juba HTML5 tehnoloogiat kasutades on Adobe kes on flashi arendava ettevõtte omanik võtnud vastu otsuse lõpetada flashi arendamine ning lõpetada kõikvõimaliku toe edasine pakkumine alates 31. detsembrist 2020.
Niisamuti on teatanud flash toe kadumisest oma veebilehitsejates Microsoft alates samast kuupäevast (Edge ja Internet Explorer).
Siit ka üks nostalgialaks – flash mäng nimega Crazy Frog Baseball
Sellekohane teade Adobe Flash kodulehel:
Jällegi saan “rõõmustada” oma veateatekogu täienemise üle järjekordse näitega, sedapuhku õnnestus see Creditinfol:
Eelmine veateade minu kogus 🙂 Ralli teostab hooldustöid 26.08.2020
Siit mõned kasulikud viited Google lehtedel mis aastate jooksul sinna tekkinud:
Mis on postiindeks ja kuidas seda leida? Vastuse leiad siit õpetusest.
Jõuludeks jõuluvanale salmi vaja? Viited parimatesse kohtadesse leiad siit.