Silver Muru > Blog > 2019 > oktoober

Head vene filmid 2 – nõukogude aegsed

Tegemist järg eelmisele vene filmide posititusele – Head vene filmid – nõukogude aegsed.

Ning uuema postituse leiad siit: Head vene filmid 3 – nõukogude aegsed

Девчата (1961)

Tüdrukud
The Girls
Komoöödia

Lugu ühest kaugest metsaraie kombinaadist. Sinna saabub uus alles kooli lõpetanud kokk. Noor neiu õpib elu ja armastust tundma ning õpetab seda ka endast vanematele ka kogenenumatele läbi jonnakuse ja isepäisuse leides lõpuks selle keda kõige rohkem armastab

Vaata

Операция «Ы» и другие приключения Шурика (1965)

Operatsioon Õ ja Šuriku teised seiklused
Operation Y and Shurik’s Other Adventures
Komoöödia

Mängufilm koosneb kolmest novellist – “Paarimees”, “Lummus” ja “Operatsioon Õ”. Novelle ühendavad ühe tegelase – lihtsakoelise ja rõõmsameelse Šuriku seiklused. Novellis “Operatsioon Õ” tegutseb antikangelaste-sulide kolmik Trus, Balbes ja Bõvalõi, kelle koomilisi tegemisi oli nähtud varem filmides “Peni Barboss ja ebatavaline kross” ning “Puskariajajad”. Mõlema filmi lavastaja oli Leonid Gaidai. Seda kolmikut kehastades said näitlejad Georgi Vitsin, Juri Nikulin ja Jevgeni Morgunov üleliiduliselt kultuslikult populaarseks.

Vaata

Бриллиантовая рука (1968)

Briljantkäsi
The Diamond Arm
Komoöödia

Semjon Semjonovitš Gorbunkov (Juri Nikulin) läheb laevareisile. Reisil saab ta tuttavaks Gennadi Petrovitš Kozodojevi ehk Gešaga. İstanbulis komistab ta arbuusikoorel ja murrab käe. Ta ei tea aga, et sel hetkel lausutud vandesõna “Kurat võtaks!” (“Чёрт побери!”) on parool salakaubavedajatele, niisiis pannakse Gorbunkovi käsi kipsi ning kuld ja briljandid peidetakse kipsi sisse. Tegelikult oli see mõeldud Gešale. Tagasi Nõukogude Liidus püüavad kurjategijad oma saaki kätte saada, miilits aga kasutab nende tabamiseks Gorbunkovi ja tema kätt.

Vaata

Джентльмены удачи (1971)

Õnnekütid
Gentlemen of Fortune
Komoöödia

Film räägib loo sõbralikust lasteaiajuhatajast Troshkinist, kes juhtumisi näeb välja täpselt nagu julm kriminaal hüüdnimega Dotsent (Доцент), viimane varastas arheoloogilistel väljakaevamistel Aleksander Suure kiivri. Dotsent ja tema jõuk tabatakse politsei poolt, kuid Dotsent on istub eraldi vanglas, eraldi oma semudest. Kuna Troshkin näeb välja samamoodi kui Dotsent, saadab politsei ta Dotsenti kehastades kiivri kohta teavet koguma tema semudelt. Ta peab teesklema, et ta on tõeline Dotsent, et veenvalt mõjuda peab hästi haritud ja heasüdamlik mees Troshkin õppima kurjategijate slängi ja kombeid.

Vaata

Самогонщики (1961)

Puskariajajad
Bootleggers
Lühikomöödia

Film kujutab kolme sõbra – Trusi, Balbesi ja Bõvalõi – askeldusi metsamajakeses. Põhiline tegevus on puskari ajamine müügiks. Ettevõtmine kulgeb edukalt. Pärast töötegemist tuleb tahtmine omavalmistatud toodangut proovida, mida on terve riiulitäis. Siis tahetakse nalja heita oma koerakese Barbossi üle. Talle antakse puskarisse kastetud suhkrutükke. Koer heidab magama. Napsised mehed teevad üksteise kulul nalja, veiderdavad ning käivad maja ümber oletatavat miilitsakontrolli otsimas. Koer on vahepeal üles tõusnud ning ajab maha riiulitäie puskaripudeleid. Seejärel tirib ta puskariaparaadist välja jahutuse spiraaltoru ja jookseb sellega metsa. Kolmik alustab talvises metsas suuskadel tagaajamist. Pärast mõningaid seiklusi jõutakse plankaia juurde. Sellest üle ronides selgub, et aia taga on miilitsajaoskond. Puskariajajad vahistatakse.

Vaata

Sarnasel teemal