Mugav kasutajaliides tarkvara installeerimiseks.
Aasta: 2006
System.NullReferenceException error.
Niisiis logides oma Suse Linux 10.1’te tuli ette järgmine viga (error):
System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object
in <0x003d6> Novell.Zenworks.Gui.ZenTrayIcon:CheckUpdatesLoop ()
in (wrapper delegate-invoke) System.MulticastDelegate:invoke_void ()
Peale “OK” vajutamist sulgus zen-updater, peale selle uuesti käivitamist tuli uus teade, et “zmd” ei ole töös. Algul ei pööranud sellele tähelepanu, ei süvenenud mis see “zmd” on, hiljem kui soovisin uusi asju installeerida ja uuendada tuli probleemile lahendust leidma hakata. Lahendus siis selline:
Tuleks sisse logida kasutajaga root, avada terminal ja teha järgnev uuendus:
su killall zen-updater /etc/init.d/novell-zmd stop rm -f /var/lib/zmd/zmd.db /etc/init.d/novell-zmd start logout zen-updater &
Minul igaljuhul enam probleemi ei esine hetkel!
Bloggeri riba visuaalne kaotamine
Paljudele ei meeldi Bloggeriga vaikimisi kaasa tulev riba. Kuid seda on võimalik ka nähtamatuks teha.
Nende kahe koodireaga muutub riba nähtamatuks ja nähtavaks kui kursor sellele liigutada. Lisada tuleb see siis template redigeerimise käigus css tagide vahele.
#navbar-iframe { opacity:0.0; filter:alpha(Opacity=0) } #navbar-iframe:hover { opacity:1.0; filter:alpha(Opacity=100, FinishedOpacity=100) }
Lisaks võib selle alale anda peale tagatausta värvile mõne teise värvi, näiteks nii:
#navbar { background-color: #528BC5 }
Webivahendid: Word Replacer
Tahad mõnel lehel asendada kindlad sõnad teiste kindlate sõnadega ja siis seda lehte uuesti vaadata uues valguses, aga palun > Word Replacer.
Üsna levinud on taolised webilehed ja scriptid (enamasti javascriptid) mis lehe sisu võivad üsna tagurpidi pöörata, hea, et lehe autor seda ei näe :).
100 dollari laptopi kampaania esimesed käega katsutavad viljad
Juba rohkem kui aasta on räägitud Kolmanda Maailma riikidele suunatud 100 $ väärtusega sülearvutite loomisest ja projekti arengutest.
Plaan on siis jagada arengumaade lastele odavaid, kõigest 100 dollarit maksvaid laptope, et ka need riigid juba varakult maast madalast arvutiseerida – tehnoloogia võidukäik viia ka kõige kaugematesse maailma soppidesse.
Üks laptop igale lapsele – OLPC (one laptop per child) kampaania masin on varustatud Red Hat operatsioonisüsteemiga, räägitakse ka Windowsi või MAC OSX kasutamise võimalikusest tulevikus kuid see hetkel veel ikkagi ebaselge.
Allpool ka üks väike videolõik jutuksolevast masinast.
Vaata lähemalt: One Laptop per Child